Jak sprawić, by Google wyświetliło stronę Twojej witryny na wyższych pozycjachWyszukiwarka Google to gra w kotka i myszkę. Za każdym razem, gdy Google aktualizuje swoją wyszukiwarkę, właściciele witryn starają się znaleźć nowe sposoby na lepsze pozycjonowanie w rankingu wyszukiwania. Jednak łatwiej powiedzieć niż zrobić. Jeśli poświęciłeś ostatnią dekadę na budowanie swojej marki i inwestowanie w firmę, widok Twojej witryny wypadającej z pierwszej strony wyników Google jest prawdopodobnie miażdżący. Zmniejszenie zależności od zewnętrznych usług SEO jest niezbędne do zbudowania długoterminowej strategii SEO.

Spraw, aby Twoja strona była przyjazna dla użytkownika

Google to wyszukiwarka, co oznacza, że została stworzona, by pomagać ludziom w znajdowaniu tego, czego potrzebują. Dlatego właśnie Google podnosi rangę stron, które dobrze służą czytelnikom. Najważniejszym krokiem, jaki możesz podjąć, aby Twoja witryna znalazła się w rankingu, jest uczynienie jej przyjazną dla użytkowników. Pamiętaj o tych kwestiach, budując swoją witrynę:

  • Uczyń ją przyjazną dla urządzeń mobilnych - algorytmy Google ewoluowały w kierunku stron przyjaznych dla urządzeń mobilnych. Jeśli Twoja strona nie jest przyjazna dla urządzeń mobilnych, ryzykujesz, że zostanie zdegradowana, nawet jeśli masz mocne podstawy SEO.
  • Spraw, aby była szybka - wolno ładująca się strona może spowodować, że Google wyrzuci ją z rankingu. Powód jest oczywisty: wolno ładująca się strona jest frustrująca dla odwiedzających.
  • Ułatwiaj nawigację - Jeśli Twoja witryna zawiera tysiące stron, możesz wykorzystać linki wewnętrzne, aby ułatwić nawigację.
  • Zadbaj o użyteczność - Twoja witryna powinna odpowiadać potrzebom grupy docelowej. Jeśli sprzedajesz piłki do tenisa, Twoja strona nie powinna skupiać się na rakietach tenisowych. Te wszystkie czynniki wpływają na pozycjonowanie strony.

Twórz unikalne i wysokiej jakości treści

Google lubi strony, które tworzą oryginalne i wysokiej jakości treści. Jeśli publikujesz informacje, które zostały skopiowane z innego źródła lub nawet z własnej witryny, stąpasz po cienkim lodzie. Google będzie Cię za to karać. Możesz uniknąć tej kary, tworząc własne treści. Chociaż istnieją programy, które mogą pomóc w generowaniu treści, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest stworzenie czegoś oryginalnego. Upewnij się, że treść jest dobrze zbadana i dokładna. Udostępniaj te treści na swoich stronach w mediach społecznościowych i eksperymentuj z płatną promocją, aby zwiększyć ich zasięg. Możesz także udostępnić swoje treści na innych platformach, takich jak podcasty czy filmy na YouTube. Pamiętaj o prawach autorskich i upewnij się, że masz zgodę na ponowne publikowanie treści.