Na stadionie Estadio Coliseum odbyło się spotkanie pomiędzy Getafe i Athletic Club: końcowy wynik 0-2

W sobotni wieczór na Estadio Coliseum odbyło się emocjonujące starcie pomiędzy drużynami Getafe i Athletic Club. Mecz ten, będący częścią 34. kolejki La Liga, zakończył się zwycięstwem gości z Bilbao, którzy pokonali gospodarzy 2-0. Wynik na przerwę to 0-1, a spotkanie odbyło się 3 maja o godzinie 19:00. Athletic Club zaprezentował się znakomicie, zdobywając cenne trzy punkty na wyjeździe.

Sprawozdanie z meczu:

Na Estadio Coliseum w Getafe odbył się zacięty mecz pomiędzy miejscowym Getafe a Athletic Club. Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom futbolu, ale to goście z Bilbao opuścili boisko jako zwycięzcy, pokonując gospodarzy 2-0.

Początek meczu obfitował w intensywne wymiany zdań, z obiema drużynami stwarzającymi okazje strzeleckie. Jednak to Iñaki Williams z Athletic Club zdołał otworzyć wynik spotkania w 27. minucie. Piękna akcja zakończona precyzyjnym strzałem Williamsa sprawiła, że goście wyszli na prowadzenie 1-0.

Druga połowa nie przyniosła poprawy sytuacji dla Getafe, gdyż ponownie to Iñaki Williams wpisał się na listę strzelców, podnosząc prowadzenie Athletic Club na 2-0 po 51 minutach gry. Gospodarze próbowali odrobić straty, lecz solidna gra defensywna gości udaremniła im zdobycie bramki kontaktowej.

Emocje nie opuszczały boiska, co potwierdzają żółte kartki, jakie otrzymali piłkarze obu drużyn. Aitor Paredes z Athletic Club zebrał dwie żółte kartki, co skutkowało czerwoną kartką dla niego w 79. minucie. Yeray Álvarez również nie do końca opanował emocje, otrzymując czerwoną kartkę w 58. minucie.

Po końcowym gwizdku sędziego Jesusa Gila Manzana, zawodnicy Athletic Club mogli świętować zasłużone zwycięstwo na terenie rywala. Getafe musi teraz szybko podnieść się po tej porażce, bo przed nimi trudne kolejne mecze w La Liga. Athletic Club z kolei może cieszyć się z trzech punktów i z nadzieją patrzeć w przód na nadchodzące wyzwania ligowe.

Następne mecze dla Getafe: Cadiz, Atletico Madrid, Alaves.

Następne mecze dla Athletic Club: Osasuna, Celta Vigo, Sevilla.