Spotkanie między Sevilla i Getafe dnia 2023-12-16 17:30 - 0-3

W ostatniej kolejce La Liga doszło do starcia pomiędzy drużynami Sevilla i Getafe. Spotkanie odbyło się na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, a ostateczny wynik meczu to 0-3 na korzyść zespołu gości. Wynik na przerwę to 0-2, a widowiskowy mecz miał miejsce 16 grudnia o godzinie 17:30.

Mecz pomiędzy drużynami: Sevilla (Gospodarz) przeciwko Getafe (Goście)

Data i godzina meczu: 2023-12-16 17:30

Liga: La Liga

Kolejka: 17

Miejsce rozgrywki: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán

Sędzia Główny: Juan Luis Pulido Santana

Relacja z meczu

Estadio Ramón Sánchez Pizjuán tętniło emocjami w oczekiwaniu na starcie. Sevilla podejmowała Getafe w meczu, który obie drużyny musiały wygrać, by utrzymać swoje aspiracje ligowe.

Po pierwszym gwizdku sędziego Getafe ruszyło z impetem, co zaowocowało szybkim golem Borji Mayorala już w 5. minucie. Gospodarze próbowali szybko odpowiedzieć, lecz nie potrafili złamać defensywy gości. Krótko po tym Jaime Mata zdobył drugą bramkę dla Getafe, wykorzystując asystę od M. Greenwooda, ustalając wynik na 0-2 przed przerwą.

Druga połowa meczu przyniosła kolejne emocje, a M. Greenwood ustalił wynik na 0-3 w 80. minucie, pozostawiając Sevilla z trudnym zadaniem odrobienia strat. Niestety, gospodarze nie zdołali zmobilizować się i zmienić wyniku na swoją korzyść.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, a sędzia Juan Luis Pulido Santana nie szczędził ostrzeżeń. Żółte kartki otrzymali Marko Dmitrović, Nemanja Gudelj i Ivan Rakitić ze strony gospodarzy, natomiast Luis Milla, Gastón Álvarez i Jaime Mata zostali ukarani z Getafe. Ostatecznie, Jaime Mata otrzymał czerwoną kartkę w doliczonym czasie gry.

Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice musieli przełknąć gorycz porażki swojej drużyny. Obydwie ekipy teraz skupią się na przygotowaniach do kolejnych spotkań. Sevilla zmierzy się z Granada CF, a następnie czeka ją starcie z Atletico Madrid i Athletic Club. Z kolei Getafe zmierzy się z Atletico Madrid, Rayo Vallecano i Rotherham.