Spotkanie między Getafe i Celta Vigo zakończone wynikiem 3-2 na stadionie Estadio Coliseum

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Getafe i Celta Vigo w ramach 24. kolejki hiszpańskiej La Ligi okazał się niezwykle emocjonujący. Choć Getafe prowadziło 2-0 na przerwę, ostatecznie to Celta Vigo wyszła zwycięsko z tego starcia, pokonując rywali 3-2. Spotkanie odbyło się na Estadio Coliseum o godzinie 13:00 i dostarczyło kibicom wiele niesamowitych momentów.

Relacja z meczu: Getafe vs Celta Vigo

Na Estadio Coliseum w dniu 11 lutego 2024 roku odbył się zacięty mecz pomiędzy drużynami Getafe i Celtą Vigo, który dostarczył wielu emocji i pięknych akcji na boisku. Sędzią głównym spotkania był Alejandro Hernandez z Hiszpanii.

Atmosfera na stadionie była gorąca od samego początku. Fani Getafe dopingowali swoją drużynę, a goście z Celtą Vigo nie zamierzali ustąpić gospodarzom ani centymetra boiska.

Po pierwszej połowie to gospodarze wyszli na prowadzenie 2-0, dzięki bramkom strzelonym przez Borję Mayorala w 41. minucie oraz Jaimego Maty tuż przed przerwą, w 45. minucie. Getafe kontrolowało grę, ale Celta Vigo nie zamierzała się poddać.

W drugiej połowie emocje sięgnęły zenitu. W 71. minucie J. Strand Larsen zdobył bramkę dla Celtы Vigo, zmniejszając wynik na 2-1. Napięcie rosło, a piłkarze obu drużyn walczyli o każdą piłkę.

W 85. minucie T. Allende doprowadził do wyrównania na 2-2 po asyście Iago Aspasa. Wydawało się, że Celta Vigo może wywalczyć cenny remis na wyjeździe.

Jednak w ostatnich minutach spotkania Jaime Mata ponownie zaskoczył bramkarza Celtы i strzelił decydującą bramkę na 3-2 dla Getafe. M. Greenwood miał udział w tej akcji, asystując przy trafieniu Maty. Fani Getafe oszaleli z radości, a goście byli załamani.

Mecz nie obył się bez kartek. Mason Greenwood otrzymał żółtą kartkę po faulu w 62. minucie, natomiast w drużynie Celtы Vigo ukarani zostali Renato Tapia w 50. minucie oraz Mihailo Ristić w 82. minucie.

Na koniec emocjonującego spotkania Getafe wygrywa 3-2 z Celtа Vigo, zdobywając trzy cenne punkty. Następne mecze dla obu drużyn zapowiadają się równie interesująco, a kibice czekają na więcej emocji na hiszpańskich boiskach La Liga.